ECO COSMETICS - OPALOVACÍ KRÉM NEUTRAL BEZ PARFEMACE - SPF 50 BIO

299,50 Kč 599 Kč
-50 %

Čistě řírodní sluneční krém bez parfemace od Eco Cosmetics s extra vysokým ochranným SPF faktorem 50 je určen pro velmi citlivou a dětskou pleť. Obsahuje olivový olej, který o pokožku pečuje a předchází jejímu vysušení. Snadno se aplikuje a roztírá.


Kód zboží:
918
Výrobce:
Dostupnost:
Skladem
ks
Vytisknout Hlídat produkt Vložit do seznamu

O produktu: 
Tento 100% přírodní sluneční krém bez parfemace od Eco Cosmetics s extra vysokým ochranným SPF faktorem 50 je určen pro velmi citlivou a dětskou pleť. Obsahuje olivový olej, který o pokožku pečuje a předchází jejímu vysušení. Ve složení opalovacího krému od Eco Cosmetics najdete také bambucké máslo či rakytníkový olej, které zvláčňují pokožku, pomáhají v ní udržovat hydrataci a brání jejímu vysoušení, popraskání či podráždění během slunění. Snadno se aplikuje a roztírá.

Obsahuje 100% přírodní minerální filtry pro okamžitou ochranu před UVA i UVB slunečním zářením. Je voděodolný. Plnou UVA ochranu poskytuje speciální varianta oxidu titaničitého UV Titanium Dioxide, která je speciálně upravená pro tyto účely.


Jak přírodní opalovací krémy fungují? 

V přírodních opalovacích prostředcích se pro ochranu před UV zářením používají sloučeniny, které lze získat z minerálů neboli nerostů. Nejčastější jsou oxid titaničitý (titanium dioxide, TiO2) a oxid zinečnatý (zinc oxide, ZnO). Ty nemohou pokožku dráždit ani alergizovat a jsou zcela bezpečné. Fungují na čistě fyzickém principu - na pokožce vytvoří slabou vrstvu, která UV záření odráží.

SPF udává míru ochrany před slunečním zářením. Zjednodušeně řečeno se jedná o násobek běžné doby, po kterou můžete být na slunci, aniž byste se spálili. Nejběžnější bezpečná doba na slunci pro běžnou pleť je asi 15 minut. Faktor 30 tuto dobu prodlužuje na 30násobek, což znamená 450 minut neboli 7,5 hodiny.
Je třeba však mít na paměti, že například u moře (kde dochází k otírání ručníkem) nebo v horských podmínkách je intenzita vyšší. Opalovací krémy jsou účinné jen tehdy, pokud jsou aplikovány v dostatečném množství a často, bez ohledu na hodnotu SPF.


Víte jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením? 
UVB záření je odpovědné za spálení kůže, kdežto UVA proniká hlouběji a podílí se na stárnutí pokožky. Obě záření tak mají při delší expozici na pokožku negativní vliv a v nejhorším případě mohou způsobit i rakovinu kůže.

SPF faktor vyjadřuje ochranu proti UVB záření. Pokud je na krabičce uvedeno ještě UVA v kroužku (bez čísla), tak to znamená, že přípravek splňuje normu, která nakazuje, že UVA musí mít faktor alespoň ve výši 1/3 faktoru pro UVB. Vybírejte tedy vždy takové krémy, které buď jasně komunikují i UVA ochranný faktor anebo mají alespoň UVA v kroužku. 


Certifikace: 
EcoCert

Obsah: 
100 ml

Složení: 
Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Aqua, Glycine Soja Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Glycerin, Olea Europaea Fruit Oil*, Pongamia Glabra Seed Oil*, Glyceryl Oleate, Tricaprylin, Canola Oil, Hippophae Rhamnoides Oil*, Simmondsia Chinensis Oil*, Macadamia Ternifolia Oil, Oryza Sativa Bran Oil, Oenothera Biennis Oil*, Tocopherol, Bisabolol Mica, Lecithin, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Magnesium Sulfate, Alumina (Corundum), Dipotassium Glycyrrhizate. * = z kontrolovaného ekologického zemědělství

Certifikace EcoCert
Typ pleti Mastná pleť + Citlivá pleť + Smíšená pleť + Suchá pleť + Zralá pleť + Problematická pleť + Normální pleť
Vůně Neutralní - bez vůně

Buďte první, kdo ohodnotí tento produkt.