7 NEKOSMETICKÝCH RAD PRO ZDRAVOU A ZÁŘIVOU POKOŽKU

Stavět se dá nejlépe na dobrém základu. Platí to podle mě v jakékoliv oblasti, kosmetiku a péči o pokožku nevyjímaje. Zdravá pokožka je základem, na kterém si budete moct postavit kosmetickou rutinu, která vás nebude stát moc času (ani peněz) a hlavně – bude vás bavit! J 

Níže najdete mých 7 tipů, jeijchž zařazení do každodenní rutiny vás nebude stát (téměř) nic a odměnou vám bude zdravá a zářivá pleť. A aplikovat přírodní kosmetiku na takovou pokožku je opravdu radost, věřte mi.

 

Pohyb:
Pravidelný pohyb (v jakékoliv podobě) zabezpečuje rozproudění lymfatického systému, který má na starost odvádění škodlivých (toxických) látek z těla. Pokožka zbavená toxinů v kombinaci s endorfíny, které naše tělo po cvičení produkuje, má ten nejlepší „glow“, jaký si jen dokážete představit!

Hydratace:
Hydratace pokožky pomocí hydratačních krémů a přírodních pleťových olejů je návštěvníkům skingarden.cz určitě blízká. Nezapomínejte ale ani na hydrataci organismu. Minerálky a slazené limonády v plastu nechejte ale v regálech obchodů. Bohatě vám bude stačit čistá voda z kohoutku (ochucená pár kapkami citrónu, borůvkami nebo mátou) a bylinkové čaje. Pijte často v menších dávkách a abyste na pravidelný přísun tekutin nezapomněli, mějte sklenici s vodou stále na očích.

Nedotýkejte se zbytečně své tváře:
Toto byl můj dlouhodobý zlozvyk v mladším věku, který výrazně ovlivňoval (ne)kvalitu mojí pokožky. Zbytečné dotýkání se rukama na tváři výrazně přispívá k množení baktérií na povrchu pokožky a ucpávání pórů. Pokud tímto zlozvykem trpíte, zbavte se ho co nejdříve!

Pravidelná výměna ložního prádla:
Možná si to neuvědomujete, ale na povlečení polštáře (i toho vašeho) se denně práší. V noci se potíte a pot spolu se zbytky nevstřebaných produktů vaší večerní kosmetické rutiny se také vstřebávají do povlečení polštáře. A denně na tomto povlečení strávíte 6 až 8 hodin (možná i více). Proto povlečení polštáře měňte často (klidně častěji než na přikrývce). Myslím, že minimálně kvůli pocitu čistého postelového prádla se vám do výměny povlečení bude chtít :)

Ranní očista pleti:
O důležitosti večerního odličování a čištění pokožky asi neí třeba nikoho přesvědčovat. S tou ranní je to ještě stále u některých diskutabilní... Vzpomeňte si na předchozí bod (prach, pot, zbytky noční péče o pleť na polštáři) a určitě uznáte, že ranní očista je také nutná. Osobně dávám přednost „lehčí verzi“ oproti večernímu čištění. Pro někoho stačí ráno studená voda, jiný dá přednost lehkému čistícímu mýdlu a pleťovému toneru. Záleží od typu pleti a jejích potřeb. Nevíte, jaké správné produkty si vybrat na ranní čištění pleti? Napište mi na info@skingarden.cz a spolu vybereme to pravé pro vás! J

Ručník na tvář:
Donedávna jsem si myslel, že too je samozřejmost, ale jak jsem zjistil, ne pro každého. Mějte samotný malý ručník, který budete používat pouze na tvář. Používejteho jen vy a měňte ho často (klidně každý druhý den).

Zelená na talíři:
Pokožka je zrcadlem těla a vidět je na ní všechny stravovací prohřešky a také případný nedostatek některého z potřebných vitamínů. Chcete zářivou pokožku a vyvážený přísun potřebných vitamínů? Vsaďte na zelenou zeleninu, konkrétně tuto:

  • vitamín A – brokolice a hrášek – obsahují retinol (forma vitamínu A), který podporuje tvorbu kožních buněk a látek oddalujících stárnutí pokožky.
  • vitamín B – brokolice a chřest – nedostatek vitamínu B se může projevit suchými místy, pigmentovými skvrnami nebo dokonce akné. Proto si zabezpečte jeho pravidelný přísun, například v podobě chutné brokolice.
  • vitamín E – avokádo – důležitý antioxidant, který chrání pokožku před vnějšími negativními vlivy a pomáhá s regenerací pokožky.
  • vitamín K – listový salát, špenát – vsaďte na kteroukoliv zelenou listovou zeleninu a zabezpečíte tak svému tělu přísun látek, které podporují elasticitu pokožky a oddalují její stárnutí.

 

 

Toto je mých 7 rad pro zdravou pokožku, které se mi daří celkem slibně dodržovat. A od té doby, co tomu tak je, přiznávám viditelné zlepšení pokožky. V kombinaci s produkty přírodní kosmetiky bez zbytečné dráždivé chemie, je to jasná cesta směrem ke zdravé, zářivé a šťastné pleti. 

Mějte hezký zbytek srpna!
Patrik

Komentáře