Recenze: Skutečně fungující přírodní deodorant od Biorythme

biorythme_paculi

Dnešním dnem se přehouply letní prázdniny do své druhé poloviny, většina se už vrátila z dovolené a snaží se přežít aktuální teplotní vlnu v Česku a na Slovensku. Ideální čas si něco říci o přírodních deodorantech a také o tom, který jsem já sám zkoušel. 

O přírodních deodorantech: 

Na úvod ale pár slov k přírodním deodorantům ve všeobecnosti a proč jsem se je sám rozhodl používat. Svůj “přechod” z konvenčních antiperspirantů, které obsahují hliníkové soli (a další nevábné složky), ucpávají potní žlázy a zabraňují pocení, jsem absolvoval před více než dvěma roky. Za tu dobu prošlo mou koupelnou hned několik přírodních deodorantů a samozřejmě ve všech možných konzistencích (testování, to je moje!). 

Možná je na místě otázka, proč jsem se rozhodl říci ne antiperspirantům a produktům zabraňujících pocení. Vysvětlení je velmi jednoduché… Pocením se dostává z těla množství škodlivých látek a toxinů, které jinak zatěžují náš organismus. Antiperspiranty zabraňující pocení tento tělu přirozený proces narušují a odpadové látky se v těle následně hromadí. Navíc, používáním konvenčních produktů s množstvím chemických látek ve složení, se další tělu nepřirozené látky dostávají do organismu a nepříznivě působí na zdraví člověka. 

Z výše uvedeného je zřejmé, že přírodní deodoranty fungují úplně jiným způsobem. Svým složením nezabraňují přirozenému procesu pocení. Obsahují však složky, které zabezpečují účinek deodorantu a díky nim bakterie způsobující zápach potu (bakterie rozkládají pot na sloučeniny, které nepříjemně zapáchají) nemají šanci. 

 

Biorythme 100% přírodní deodorant pačuli, máta a rozmarýn: 

Česká značka Biorythme je mezi fanoušky přírodní kosmetiky velmi dobře známá. A hlavně díky jejich přírodním deodorantům! Pět druhů vůní, mezi kterými si myslím vybere úplně každý. Já jsem sáhl pro začátek po variantě “Biorythme - 100% přírodní deodorant pačuli, máta, rozmarýn”. 

Základ složení tvoří kakaové máslo, které se v kosmetice vyskytuje většinou v minimálním množství (kvůli jeho vysoké ceně), ale u deodorantů Biorythme ho najdete jako první a v největším procentuálním zastoupení. Kakaové máslo pokožku podpaží krásně vyživuje a díky své jemné konzistenci při kontaktu s kůží taje a deodorant se nanáší velmi příjemně. Ve složení najdete i jedlou sodu, která aktivně bojuje proti bakteriím žijícím v podpaží a má velký podíl na funkčnosti samotného deodorantu. 

I přes to, že jsem velkým fanouškem citrusů, zemitá a jemně kořeněná vůně deodorantu s pačuli si mě naprosto získala. Aromatické tóny pačuli jsou zjemněné mátou a rozmarýnem, které dodávají deodorantu na svěžesti. Kombinace třech vonných složek ma hloubku a působí uklidňujícím až meditativním dojmem. Mně voní na tolik, že bych si dokázal představit i samotnou tělovou vůni Biorythme v tomto provedení :)

Balení je v praktické tyčince (dvě velikosti - 15 a 30 ml), která je velmi travelfriendly a se mnou procestovala kus Evropy, Kanady a Kalifornie. Stačí ráno na čisté podpaží nanést několik “tahů” deodorantu Biorythme a o svěží vůni bez zápachu z potu máte na celý den postaráno. Já jsem používal velké 30 ml balení, které mi při denní aplikaci vydrželo cca 2,5 měsíce. 

A na závěr to nejpodstatnější - výdrž. Za uplynulé roky jsem vyzkoušel vícero přírodních deodorantů. Našel jsem takové, které mi nefungovaly vůbec a i takové, ke kterým se rád vracím. Biorythme se zařadilo do druhé kategorie, protože jejich přírodní deodoranty opravdu fungují! A mě konkrétně celý den. Stačí mi jedna aplikace ráno a ještě i v podvečer cítím příjemnou vůni produktu, která jsem si za uplynulé měsíce tak velmi oblíbil. Přírodní deodorant je jednoduše úplný základ mojí letní výbavy a věřím, že to máte podobně.

Pokud nad přírodním deodorantem od Biorythme nebo jiné z nabízených značek zatím stále jen přemýšlíte, možná vám pomůže v rozhodování letní sleva na vybrané produkty, které najdete TADY.

 

Přeji krásnou druhou polovinu léta :)